ZADZWOŃ DO NAS:
697614203
lub zostaw do nas namiary, a odezwiemy się do Ciebie
Dane zostaną wykorzystane tylko w celach kontaktowych, a następnie usunięte.
WyślijBiel dla wielu jest oznaką niewinności i czystości. Gdy przebywamy w pokoju tak pomalowanym czujemy spokój, nasze emocje są złagodzone. W pomieszczeniu tym czujemy się swobodnie i nie stresujemy się. To kolor odpowiedni dla wszystkich, którzy jasno myślą, mają mnóstwo planów i pomysłów. Jest kolorem nieodpowiednim dla osób samotnych, ponieważ zbyt dużo bieli sprawia, że odczuwamy smutek i osamotnienie. Nie potrafimy podjąć żadnej decyzji. Biel w połączeniu z zielenią, czerwienią lub błękitem rozświetla i rozjaśnia pomieszczenie. Gdy biel zestawimy z kolorami intensywnymi, stanie się mniej surowa. To ona sprawi, że mocne kolory staną się subtelne, a kontrasty delikatne. Biały kolor wspaniale komponuje się z dodatkami drewnianymi lub z meblami z drewna, od jasnego po ciemny, od sosny po dąb. Świetnie współgra także ze szklanymi elementami, a w połączeniu z białymi ścianami meble drewniane ze szklanymi dodatkami możemy wstawić w jadalni, salonie jak i w sypialni. Biel także ładnie wygląda w połączeniu z elementami złota, dobrze prezentuje się w salonie z soczystymi kolorami wypoczynku lub pledem okrywającym łoże w sypialni. Biel to także odpowiedni kolor, którym warto pomalować pokój dziecięcy, współgra z intensywnym kolorem zabawek i mebli. Korytarz to również doskonałe miejsce dla bieli, ponieważ często jest to miejsce zaciemnione, nie posiadające okien jedynie drzwi, przez które wpada, jeśli w ogóle to minimalna ilość światła. Dobrze prezentuje się w pomieszczeniach niskich, stosując biel na suficie wizualnie stwarzamy, że pokój jest wyższy. Biel możemy zestawić z kolorami jasnymi, pastelowymi np. w kuchni, sypialni czy jadalni, wtedy stanie się ona idealnie łagodna, miękka. Możemy ją także zestawić z agresywnymi kolorami tkanin lub ze zdobieniami, które pięknie komponują się z meblami o spokojnych odcieniach.
Brzoskwiniowy jest kolorem pochodzącym z bardzo obfitej palety barw pastelowych. W palecie tej znajdują się także kolory: beżowy i różowy. Kolor ten jest pogodny, spokojny, to połączenie bieli z odcieniem pomarańczowym. Brzoskwiniowy doskonale nadaje się do wszystkich pomieszczeń, możemy go łączyć z innymi barwami np.: z zielenią, niebieskim. To kolor, który będzie doskonale ożywiał pokój dziecinny. Brzoskwiniowy jest kolorem ciepłym i radosnym. Pomieszczenia nim wymalowane są przytulne, a zatem doskonale czujemy się w takim wnętrzu i chętnie odpoczywamy. Dobrze komponuje się z ciemnymi kolorami zieleni jak i z jasnym brązem, ponieważ te kolory sprawiają, że barwa brzoskwiniowa jest jeszcze bardziej elegancka. To kolor świetnie nadający się do salonu i sypialni, może być także stosowany w pokoju dziecinnym. Chcąc podkreślić pastelową barwę pokoju, warto zastosować jako dodatki inne kolory tj. błękity czy kolory zielononiebieskie. Aby przyozdobić pokój warto ubrać kanapy we wzorzyste kapy bądź poduszki. Meble odpowiednie do pomieszczenia pomalowanego w kolorze brzoskwiniowym to brązowe lub białe, sprawią one, że pokój będzie wyglądał estetycznie i stylowo.
Fioletowy to połączenie błękitu z czerwienią, to kolor o bardzo okazałej gamie odcieni od ciemnoczerwonych po śliwkowe fiolety. Jest to uwzględnione stopniem wyróżnika czerwieni lub błękitu. W wachlarzu fioletów mamy także odcienie subtelne z domieszką bieli takie jak lawendowy czy wrzosowy. Pozytywnie wpływa na aktywność mózgu i pobudza układ nerwowy. Pomieszczenia pomalowane na fioletowo wzmagają odkrywczość i inwencję. To barwa odpowiednia dla osób zgodnych, lubiących ciszę i spokój, pragnących zrozumieć bardziej swoje uczucia czy potrzeby. Osoby nadwrażliwe, o niskiej samoocenie, pragnące aprobaty nie powinny malować pomieszczeń tym kolorem. Fiolet w zestawieniu z różem jest bardzo kobiecy. Wybierając kolor lawendy dajemy naszemu pomieszczeniu charakter wytworności i wyszukania. Beż i brąz w połączeniu z fioletem daje nastrój zagadkowości i magii. Jasny odcień fioletu sugeruje delikatność, łagodność, finezję i romantyzm, a ciemne odcienie dostatek i obfitość. Fiolet z zielonym tworzy atmosferę szczęścia. Fiolet. Barwa, która zawiera w sobie miękkość welwetu a jednocześnie tajemniczość. Odcień jaśniejszy jest nieco melancholijny i wyrafinowany trzymając w pewnym sensie otoczenie na dystans. Ciemniejsze odcienie dobrze konfrontują się z równie mocnymi indywidualnościami.
Kolor brązowy powstaje przez zmieszanie nie intensywnych barwników, jak: żółtego z fioletem, pomarańczowego z niebieskim czy czerwonego z zielonym. Brązowy kojarzy się z elegancją i naturą, jest kolorem statecznym, przyjemnym dla oka. Nie należy do często stosowanych w naszych mieszkaniach ale tylko z powodu panujących mód a nie z powodu jego niewątpliwych walorów estetycznych i dekoracyjnych. Wybierając go do naszych wnętrz nadamy im osobowości i charakteru. Ponieważ ciemny odcień pochłania dużo światła w intensywniejszym wydaniu możemy raczej pomalować jedną ścianę pomieszczenia, co ją wyróżni i przyciągnie wzrok, malując całe pomieszczenie wybierzmy jaśniejszy odcień, który doda wytworności i naturalności naszemu wnętrzu. Brąz dobrze komponuje się zarówno z szarościami, beżami, piaskowym, błękitem i białym kolorem, ale także z bardziej soczystymi i dynamicznymi kolorami, jak z czerwieniami i pomarańczami. Czekoladowy brąz, jako kolor dość wyrazisty w towarzystwie takich barw, jak krem i biel ociepli wnętrze, natomiast w zestawieniu z barwą kości słoniowej nabierze elegancji i siły wyrazu tworząc kolorystycznie zgrabny duet, zestawienie tych barw sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, szykowne i efektowne. Brąz nie należy do barw pobudzających, kolor lubiany jest przez osoby stateczne, ale i zdecydowane, wiedzące czego chcą od życia. Brązowe odcienie ścian naszych wnętrz dzięki swojej naturalności, braku agresywności i krzykliwości wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, wyciszą, ukoją i odprężą nas po męczącym dniu.
Zielony jest połączeniem koloru żółtego z niebieskim, to kolor pochodny. W pomieszczeniu tak pomalowanym czujemy się bezpiecznie, spokojnie, przepełnia nas stan ukojenia. Zieleń jest kolorem wyszukanym, reprezentacyjnym i czystym. Relaksuje, odpręża oraz wycisza. Wyróżniamy dwa rodzaje barw zieleni: zimną jak i ciepłą, od pistacji, przez zieleń traw, mocny odcień oliwki, po ciemne odcienie drzew iglastych. Zielenią nie wskazane jest malować pomieszczeń w których będą przebywać osoby mające mało energii, bierni jak i mało ruchliwi. Wskazany dla osób aktywnych, pełnych optymizmu i wierzących w siebie. Zielony jasny jest delikatny, finezyjny, idealny do gabinetów gdyż aktywuje pamięć, dobrze wygląda również w sypialni, ponieważ dzięki niemu doskonale można wypocząć i odprężyć się. Jasną zieleń warto łączyć z kolorem kremowym, jasnym beżem, czy łagodnymi odcieniami żółci. Pokój dziecięcy upiększymy jasną zielenią w połączeniu z subtelnym różem czy turkusowym, to wymarzony pokój dla małych księżniczek. Pokój nabierze osobowości i stylu jeśli uzupełnimy go meblami drewnianymi, jeśli chcemy aby nasze wnętrze uzyskało osobisty, indywidualny i niekonwencjonalny styl możemy pomalować meble bejcą koloryzującą. Zielony ciemny we wnętrzu tworzy odpowiedni nastrój, dodaje głębi. Jest to kolor bardzo intensywny dlatego warto malować nim w pokoju jedną ze ścian lub jakiś dekoracyjny dodatek typu pasek o kilku lub kilkudziesięciu centymetrowej szerokości. Zieleń ta idealnie komponuje się z błękitami, ciemnymi i jasnymi żółciami czy różami, można ją także zestawić z żywymi kolorami pomarańczy, czerwieni oraz brązu co stworzy intensywną kompozycję koloru. To zestawienie będzie dobrze prezentować się na korytarzu bądź holu. Oliwkowy jest to połączenie koloru zielonego z przewagą koloru żółtego. Idealnie komponuje się z błękitami oraz brązami, podkreślić możemy oliwkę czerwienią lub fioletem. Turkusowy to połączenie zieleni z dużą domieszką niebieskiego. Doskonale łączy się z kolorami szarymi oraz jasnymi różami, podkreślić go możemy kolorem brązowym bądź pomarańczowym. Fasada domu pomalowana na zielono będzie odpowiednio komponować się w ogrodzie z kwiatami a gdy nadejdą szare jesienno-zimowe dni będzie wspomnieniem minionego lata.
Żółty to kolor podstawowy. Jego barwa jest ciepła i radosna. Sprawia, że czujemy się pełni sił, kolor ten pobudza nas. Poprawia naszą pamięć oraz uaktywnia pracę mózgu. Uważa się, że żółty jest kolorem optymizmu, mądrości i nauki. To kolor szczęścia, wzmacnia system nerwowy, jest odpowiedni dla osób pewnych siebie, którzy szybko podejmują decyzje. Nie wskazany dla osób wrażliwych np. na krytykę, którym brak poczucia równowagi. Żółty jest kolorem rozjaśniającym, dlatego doskonale nadaje się do małych pomieszczeń z niewielkim dostępem światła, gdzie okna wychodzą na wschód bądź północ. Na dużych powierzchniach najlepiej stosować odcienie pastelowe, ponieważ kolor zbyt intensywny może drażnić. Ściany pomalowane na żółto świetnie kontrastują z kolorem niebieskim, szarym lub czarnym. Żółty świetnie pasuje z zielenią, czerwienią czy pomarańczowym. Pasuje do wzorzystych materiałów o ostrym kolorze, a także doskonale nadaje się jako podłoże do akwarel. Jasna żółć inaczej zwana cytrynową jest kolorem rozświetlającym, jasnym i przejrzystym. Najlepiej wygląda w kuchni, jadalni oraz sypialni. Nowoczesne meble zrobione z metalu i ze szkła, ciekawie łączą się z żółtym kolorem. Ciepła żółcień o intensywnym odcieniu przypomina bursztyn, daje poczucie ciepła i idealnie pasuje do łazienki. Dobrze też wygląda w pomieszczeniach takich jak: sypialnia, salon czy kuchnia. Doskonale komponuje się z meblami klasycznymi, przez co pomieszczenie nabiera wykwintności, subtelności i głębi. Jeśli chcemy uzyskać kontrastowe zestawienie możemy połączyć ją z intensywnymi błękitami, zieleniami czy czerwieniami. Łącząc żółty z turkusem możemy czuć zmęczenie dlatego warto połączyć go z łagodnymi kolorami seledynu, lawendy, szarości czy jasnym brązem. Ciemne żółcienie idealnie nadają się do zewnętrznego malowania domu. W zimie kolor ten sprawi, że poczujemy zadowolenie i radość. Żółcień powoduje, że budynek jest pogodny i ma optymistyczny charakter.
Szary to kolor wszechstronny, przez to, że może powstać ze zmieszania różnych barw, mający bardzo wiele odcieni. Jest kolorem spokojnym, skromniutkim lecz przyciągającym oko dając jednocześnie ukojenie w powodzi bodźców, potrafi być bardzo atrakcyjny. Jest idealnym kolorem bazą, to odpowiednie tło dla różnorodnych wstawek. W palecie kolorów możemy znaleźć szary z połyskiem metalicznym lub zimny i subtelny. Kolor szary to wiele odcieni, od prawie białej szarości po szaroniebieski, czy antracyt zabarwiony zielenią, lub fioletem. Kolor ten jest barwą której nie zauważa się od razu, ale to właśnie on od wielu już lat jest kolorem odnoszącym sukces. To kolor, który często jest wybierany przez ludzi biznesu czy architektów, ale nie tylko, sprawdzi się we wnętrzu minimalistycznym, ultra nowoczesnym, czy spokojnym lub też bardziej wyszukanym. Szary jest kolorem wielu możliwości, można go łączyć na wiele sposobów , ale także w pojedynkę jest bardzo efektowny i elegancki. Jest to kolor prosty, dyskretny ale nadający się do wielu wnętrz. Szary jest kolorem neutralnym, jeśli wybierzemy odpowiednie dodatki tj. meble drewniane, barwne tkaniny to kolor szary zyska delikatne tony, szarość jest odpowiednim tłem dla innych kolorów. Jest kolorem ponadczasowym, klasycznym. Szary nie jest kolorem "łatwym", ale za to jest bardzo bogatym w odcienie, nie jest też kolorem drapieżnym, nazywany często surowym i monochromatycznym, ale też wyrafinowanym, subtelnym, tajemniczym i dostojnym. Szarość bardzo dobrze łączy się z wieloma kolorami, w tym z bielą. Dzięki temu, że nie jest agresywny i krzykliwy będzie idealnym tłem dla jaskrawych i czystych barw, takich jak czerwienie, żółcie, pomarańcze, czy róże, łagodząc je i pięknie eksponując. Szarości z dobrze dopasowanymi wyrazistymi i optymistycznymi detalami np. zielonymi czy soczyście limonkowymi przemienią nasze wnętrze w pełne energii, interesujące i wyróżniające się od innych. Sypialnia pomalowana w odcieniach antracytu, gołębiego, popielatego czy siwego koloru w zestawieniu np. z ocieplającą plamą koloru pomarańczowego będzie modna i wyrafinowana. Dominacja szarego paradoksalnie wpływa na kolorowe sny, nie pobudzając intensywnymi bodźcami przed zaśnięciem, lepiej wtedy pracuje wyobraźnia w czasie snu. W naszych wnętrzach szarość może wprowadzić poczucie świeżości oraz harmonii, po dniu przepełnionym silnymi bodźcami da nam wyciszenie, ukojenie i upragniony relaks.
Różowy jest kolorem pochodzącym z bardzo obfitej palety barw pastelowych. W palecie tej znajdują się także kolory: brzoskwiniowy i beżowy. Kolor ten jest pogodny, spokojny, niektórzy nazywają go romantycznym, odnajdziemy w nim dużą domieszkę bieli. Różowy doskonale nadaje się do wszystkich pomieszczeń, możemy go łączyć z innymi barwami np.: z zielenią, brązem. To kolor, który będzie doskonale ożywiał pokój dziecinny. Różowy jest kolorem z połączenia bieli z czerwienią. Malując nim ściany pokoju czy sypialni będziemy odczuwać spokój i ciepło. Różowy jest kolorem wyrażającym stabilność, niezmienność i wytrwałość. Malując ściany nie powinniśmy zapominać, że róż w małej ilości sprzyja odczuciu większej siły fizycznej, natomiast jego zwiększona ilość i nasycenie mogą spowodować u nas uczucie osłabienia. Różowy to kolor, który dobrze łączy się z kolorem szarym, brązowym, kremowym czy bielą, a wprost doskonałym połączeniem jest kolor zielony. Wtedy wydaje się nam, że pokój nasz to łąka w środku lata. W salonie warto kanapy ozdobić kwiecistymi poduchami, zaś meble w kolorze ciemnego brązu będą idealnie zestawiać się z różowym kolorem ścian. Pokój wyda się nam bardziej wytworny i gustowny.
Niebieski to kolor zimny ale gustowny i stylowy. Kolor ten choć pochodzi z palety barw podstawowych można nazwać królewskim. Jest idealnym wykończeniem sypialni ponieważ reguluje sen, to kolor odpowiedni także w pokojach dziecinnych gdyż rozwija pracę mózgu. Uosabia dostojność i optymizm, ciemnoniebieski kojarzy się z intelektem i stałością, sprawia, że się wyciszamy, odprężamy i czujemy ożywienie twórcze, w jaśniejszym wydaniu daje nam również wrażenie sterylności i czystości. To kolor niewskazany dla osób rozdrażnionych i apatycznych. Odpowiedni dla cierpliwych, pogodnych duchem, czujących harmonię wewnętrzną. Niebieski jest barwą naturalną; kolorem morza, nieba, atramentu, chabrów. Może to być "ciężki" granat bądź "lekki" błękit, niebieski może także być mroczny i zimny, ale również czysty i przytulny, wszystko w zależności od wybranego odcienia, których nie jest mało. Nie dziwi więc fakt, że kolor ten jest ochoczo wykorzystywany w różnych odsłonach. Doskonały do małych pomieszczeń, gdyż ze względu na swoją właściwość polegającą na oddalaniu się od patrzącego optycznie powiększając wnętrze. Niewskazany w kuchni jak i jadalni ponieważ sprawia, że odczuwamy brak apetytu. Kolor ciemnoniebieski w połączeniu ze srebrem stworzy nam pomieszczenie wyszukane, w dobrym stylu. Ostre ciemne błękity wymieszane z fioletami czy bielą nadają charakter potęgi, siły i intensywności. W pokojach dziecięcych wspaniałym rozwiązaniem jest połączenie niebieskiego z czerwonym bądź pomarańczowym co nasyca pokój intensywną wesołą barwą. Jeśli pragniemy się zrelaksować czy odprężyć należy użyć odcień bladego błękitu w połączeniu z kremowym, beżem czy bielą. Jeśli chcemy uzyskać ciemniejszy efekt warto połączyć błękit z brązem bądź zielenią co nada naszemu wnętrzu splendoru. Niebieski jest barwą idealnie dobraną do wzorzystych poduch, dywanów lub zasłon. Fasada domu pomalowana na niebiesko zimą sprawi, że poczujemy się jak w wiosennym ogrodzie.
Czerwony należy do barw ciepłych, to kolor podstawowy. Kolor ten zwiększa naszą wytrzymałość, pobudza akcję serca czy krążenie krwi, to kolor dzięki któremu nasz organizm wzmacnia się. Czerwień pogłębia aktywność fizyczną, motywuje i pobudza. Czerwień inspiruje, to barwa odpowiednia dla osób pragnących sukcesu. Dodaje odwagi, śmiałości i energii. To kolor wielu doznań zmysłowych. Niewskazany dla tych co są przepracowani, wyczerpani, mający nadciśnienie lub żyjący w ciągłym stresie. Głęboka i intensywna czerwień optycznie zmniejsza pomieszczenie i silnie rzutuje na powierzchnie. We wnętrzach idealnie sprawdza się jako mocny akcent to znaczy jako tzw. plama kolorystyczna, czyli tylko jedna ściana w tym kolorze. Można również zastosować ten kolor w holu lub korytarzu. Nie powinniśmy malować nim ścian gabinetu lub innego pomieszczenia gdzie musimy się koncentrować. Subtelne barwy czerwieni sprawiają, że w pomieszczeniu odczuwamy ciepło, to rewelacyjny kolor do pokoju dziecinnego i sypialni. W kuchni bądź jadalni warto użyć odcieni delikatnych i łagodnych ponieważ czerwony wzmaga apetyt. Doskonale odpoczywa się i mieszka w pokojach, w których użyjemy łagodniejszych czerwieni i zestawimy je z kolorami błękitno-zielonymi czy zielono-żółtymi. Intensywna czerwień znakomicie pasuje z brązami, kremowym czy błękitno-szarym. Czerwień mocno kontrastuje z błękitem, zielenią czy żółcią. Barwa ta, dość chętnie wykorzystywana jest w restauracjach bądź w jadalniach, gdyż wzmaga apetyt ale ułatwia też trawienie. Czerwony kolor można zastosować w miejscach przeznaczonych do ćwiczeń fizycznych, ze względu na efekt pobudzania. Czerwona fasada domu jest bardzo oryginalna, wykończyć możemy ją brązowymi okiennicami i dachem co efektownie kontrastuje z ogrodem.
Beżowy jest kolorem pochodzącym z bardzo obfitej palety barw pastelowych. W palecie tej znajdują się także kolory: brzoskwiniowy i różowy. Beżowy jest kolorem neutralnym, zawsze eleganckim, pogodnym i spokojnym, w którym odnajdziemy dużą domieszkę bieli. Kolor ten doskonale nadaje się do wszystkich pomieszczeń, możemy go łączyć z innymi barwami np.: z zielenią, brązem. To kolor, który będzie doskonale ożywiał pokój dziecinny. Beżowy oznacza sprawność i efektywność. Jeśli zastosujemy go w pokoju będzie wpływał na nas relaksująco i odprężająco. Inne kolory w zestawieniu z beżem wyglądają na intensywniejsze i jaśniejsze. Możemy go z powodzeniem zestawić, z kolorem żółtym bądź ciemnym pomarańczowym, a także wykwintnie skomponuje nam się z szarościami czy fioletem. Łącząc beż z zielenią stworzymy paletę barw ziemi. Beżowy możemy zastosować aby poczuć się zrelaksowanym i ukojonym, dlatego wnętrza dzięki tej barwie możemy udekorować na wiele ciekawych sposobów, dodając dywan o intensywnym kolorze bądź zasłony albo wypoczynek w ostrych barwach.